Centrala Asterisk - korzyści, zalety, koszty

Decydując się na Centralę Asterisk zyskamy w pełni funkcjonalną, nowoczesną centralę zacznie mniejszym kosztem (oprogramowanie jest darmowe – jedyne koszty to komputer, na którym należy zainstalować oprogramowanie oraz usługi wdrożenia). Centrala jest w pełni programowa co pozwala na jej dowolne konfigurowanie. Wprowadzenie zmian w centrali zazwyczaj wiąże się z jej odpowiednią rekonfiguracją.

Dlaczego warto wybrać Centralę Asterisk?

1

Dzięki wprowadzeniu wirtualnej centrali zapewnia się firmie oszczędności – nie trzeba inwestować w zakup, utrzymanie i modernizację infrastruktury oraz ponosić wysokich opłat telekomunikacyjnych.

2

Maksymalna ilość telefonów które możemy podłączyć nie jest ograniczona ilością drogich kart rozszerzeń do centrali; tutaj maksymalną ilość telefonów ogranicza wydajność serwera, na którym pracuje centrala; warto zaznaczyć, że jest to kilkadziesiąt jednoczesnych rozmów.

3

Umożliwia całkowicie darmowe prowadzenie rozmów między oddziałami firmy niezależnie od położenia geograficznego.

4

Jeden administrator zarządza siecią telefoniczną i komputerową.

5

Pozwala na wdrożenie rozwiązań telepracy.

6

Pracownicy mogą korzystać z tego samego numeru telefonu pracując zdalnie, np. z domu (wymagany VPN jeśli centrala nie jest wystawiona poza sieć wewnętrzną firmy).

7

Gdy istnieje infrastruktura LAN, Wi-Fi, wdrożenie centrali VoIP nie wymaga wybudowania nowej sieci dla telefonów.

8

Pozwala na dowolny wybór operatora telefonii VoIP; tradycyjna centrala uzależniona jest do linii stacjonarnej, a moduły które pozwalają na rozmowy VoIP, są ograniczone i drogie; w centrali Asterisk możemy uruchamiać dowolną ilość operatorów i wybierać najtańszych wg ustalonych reguł.

9

Zapewnia funkcje dostępne w drogich modelach central tradycyjnych.

10

Możliwość zainstalowania na systemie android softphona, aby użyć wyżej wymienionych funkcjonalności przez pracowników używających telefonów komórkowych, wewnątrz firmy lub mobilnie.

Start typing and press Enter to search